Znakiem rozpoznawczym polsko – ukraińskiego zespołu Warszawa Kyiv Express jest jazz inspirowany słowiańską muzyką ludową.

Na płycie znalazło 8 kompozycji. Zaaranżowane w nietypowych formach i rytmach na nowo odkrywają melodie wywodzące się tradycji kultury Europy Środkowej i Wschodniej.

W muzyce zespołu słychać kujawiaka, poloneza, przyśpiewki góralskie, kołomyjkę, biały stepowy śpiew, ale również kaukaską lezginkę, zwaną również czeczenką.
Pełne ekspresji zestawienia rytmów, harmonii, skal i motywów, nieregularne metra, a także precyzyjna aranżacja sprawiają, że ta muzyka zaskakuje świeżością.

Warszawa Kyiv Express wydobywa nową jakość z muzyki regionów Polski i Ukrainy. Proponuje ucieczkę od stereotypowego podejścia do folkloru, a przy tym zadowoli nie tylko poszukiwaczy oryginalności.

Choć zespół jest młody, tworzą go doświadczeni i zgrani instrumentaliści, od wielu lat działający na scenie jazzowej. W ich wykonaniu rozbudowane improwizacje, wysmakowane brzmienie i bogate aranżacje przeplatają się z emocjami towarzyszącymi tradycyjnej muzyce ludowej. Słuchacze otrzymują porcję muzyki w najwyższej jakości wykonaniu i brzmieniu.

"Huculski Blues" z pewnością zmieni podejście miłośników jazzu do muzyki ludowej, a wielbicieli etno do jazzu. Album można kupić w internetowych sklepach: Bandcamp, Studio RMT, MediaMarkt, Saturn, Bonito.pl, taniaksiazka.pl, vivisound.pl.

Linki do niektórych utworów:

http://soundcloud.com/warszawa-kyiv-express/taniec-scytow

http://soundcloud.com/warszawa-kyiv-express/mazurek-warszawski-nr-13

http://soundcloud.com/warszawa-kyiv-express/mister-f

Kontakt:

Piotr Karol Sawicki,

+48 609 466 374,

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.wkexpress.eu