Петро Кароль Савіцкі

лідер команди Варшава Київ Експрес

Огляд альбому "Гуцульський Блюз" на блозі w Tonacji Lidii

Саме створений огляд нашого альбому на блозі Лідії Аль - Азаб.

"Червоний пояс,за поясом зброя і сокира,

що світить далеко,

щаслива думка,

вільна рука це стрій,

це життя гуцула.

Для гуцула нема життя як на Полонині,

коли його доля кидає вниз враз гине з туги.

Там супроводжує шум струмка Черемошу і

охоче рветься танцювати коломийку".

Минулого тижня насолоджувалася музикою повною дивовижних поєднань.Ніжна суміш джазу із слов'янським фольклором надає альбому характер етно - джазу."Гуцульський Блюз " - то подорож по Центральній і Східній Європі. Музика гурту незвичайна і пронята духом самого Едґара Елана Пое, тобто вона жива,підходить як для танців і забав,так і часу бесіди за вином у вечірний час. Найбільшою перевагою альбому є свіжість,яку музиканти гурту принесли на польську джазову сцену. В українській народній музиці,проглядається велика туга.Туга за батьківщиною. Може тому ця музика є така красива,може тому є для нас - поляків така близька...

Елегантно виданий альбом відкриває композиція "Танок скіфів",яка втягує нас в енергійний вир ритмів з українських степів.Чарівна енергічна труба Костянтина "Кета"Доньського зостає "поконана" ніжнісьтю і делікатнісьтю фортепіана Пйотра Карола Савіцького.

Альбому властиві дивні і цікаві аранжування.Диск не втягує нас відразу.Лише після глибокого ознайомлення з різнобарвним звучанням,відкриваються приховані міжджазові імпровізації,танцювальні українські ритми,складна музика,яку після першого прослуховування важко осягнути."Містер Ф" - друга композиція,що поєднує тонкощі Щопена і характерний саксофон,який домінує в більшості записах.Музиканти не втримались,щоб помістити в альбом незвикло привабливо - ліричну пісню "Варшава Східна".Саксофон в ній відіграє дуже важливу роль,він створює клімат,який поволі пронікає в наши приховані бажання спробувати засмакувати оригінальністі та експресії.

П'ятою в списку є стара колисанка "Ой там чумак",починається з протяжного ,глибокого і важкого звучання труби.Чудове романтичне фортепіано кидає нас в безодню повну фантазії чарівности.Коли інструменти поєднуються твориться незвичайна суміш,яка тонко запрошує нас до насолоди кожним звуком,кожною нотою теми,яку готують нам музиканти.

В"Калейдоскопі" передостанньому треку,експансивний слов'янський фольклор відносить нас,але вже через хвилю ми оточенні сучасним джазом,який опускає на землю.

Музиканти ВАРШАВА КИЇВ ЕКСПРЕС показали велику відвагу,зробивши музичний експеримент в деб'ютному альбомі.Поєднання легковажного фольклору Східньої Європи з важким джазом вимагає досконалої техніки та доброї освіти,чого не бракує молодому колективу.

Можна стверджувати ,що цей проект,спроба повторного об'єднання Польщі і України,що насправді дуже зворушливо для жителів цих країн,які мають спільну історію.

Витончена музика альбому задовольняє як досвідченого так і не досвідченого слухача та підтримує добрий дух джазу.

http://www.w-tonacji.blogspot.com/