biogramPiotrek

Huculski Blues - debiutancki album  Email

Znakiem rozpoznawczym polsko – ukraińskiego zespołu Warszawa Kyiv Express jest jazz inspirowany słowiańską muzyką ludową.

okladka plyty

Na płycie znalazło 8 kompozycji. Zaaranżowane w nietypowych formach i rytmach na nowo odkrywają melodie wywodzące się tradycji kultury Europy Środkowej i Wschodniej.W muzyce zespołu słychać kujawiaka, poloneza, przyśpiewki góralskie, kołomyjkę, biały stepowy śpiew, ale również  kaukaską lezginkę, zwaną również czeczenką.
Pełne ekspresji zestawienia rytmów, harmonii, skal i motywów, nieregularne metra, a także precyzyjna aranżacja sprawiają, że ta muzyka zaskakuje świeżością.

Warszawa Kyiv Express wydobywa nową jakość z muzyki regionów Polski i Ukrainy. Proponuje ucieczkę od stereotypowego podejścia do folkloru, a przy tym zadowoli nie tylko poszukiwaczy oryginalności.

Choć zespół jest młody, tworzą go doświadczeni i zgrani instrumentaliści, od wielu lat działający na scenie jazzowej. W ich wykonaniu rozbudowane improwizacje, wysmakowane brzmienie i bogate aranżacje przeplatają się z emocjami towarzyszącymi tradycyjnej muzyce ludowej. Słuchacze otrzymują porcję muzyki w najwyższej jakości wykonaniu i brzmieniu.

"Huculski Blues" z pewnością zmieni podejście miłośników jazzu do muzyki ludowej, a wielbicieli etno do jazzu. Album można kupić w internetowych sklepach: iTunes, Nokia Ovi Store, Bandcamp, AmazonMp3, Napster, Zune.net i Rhapsody. Płyta jest również do kupienia w sklepie Music Media, na ul. Słowackiego 1 (przy pl. Wilsona) w Warszawie oraz na stronie Vivi Sound.

 

 

Menu Portali Społecznościowych

youtubefbtwittermyspacelastfmbc